Müşteri memnuniyeti politikamız

Doğansan Metal, kurulduğu günden bu yana müşterilerinin iş hayatını kolaylaştıran ve zenginleştiren kaliteli ürünler üretmeyi kendine ilke edinmiştir. Müşteri memnuniyeti ve çevreye duyarlılık anlayışıyla hareket eden şirketimiz, başarısının sırrını “kaliteli ürün, üstün satış gücü ve etkili satış sonrası hizmetleri” şeklinde tanımlamaktadır. Bu formül kuruluşumuzdan bu yana hiçbir zaman değişmemiştir.
 
Bugün bulunduğumuz sektörde müşterilerimizle ilişkilerimiz satışla birlikte sona ermez; tam aksine ürünlerimizi satın almalarıyla birlikte başlar ve devam eder. Müşteri memnuniyeti modelimiz, standart hale gelmiş olup işin daha kaynağında müşteriye yönelik olmanın esası olarak “Toplam Kalite İlkemizi” ön plana çıkaran politikamızı şekillendiri.
 
Günümüzde artan rekabet koşulları, işletme ile müşteri arasında uzun süreli bir ilişkiyi zorunlu hale getirmiştir. Müşteri tatmini ve müşteri sadakati işletmeler için başarının iki anahtar kavramıdır. Doğansan Metal müşteri memnuniyeti politikasının temelini "Müşteri Odaklılık" oluşturur. Müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda süreçlerimizi sürekli iyileştirir ve müşterilerimizle uzun süreli ilişkiler kurmayı hedefleriz.
 
Doğansan Metal olarak sürdürülebilir başarının ancak yüksek müşteri memnuniyeti ve bağlılığı ile sağlanabileceğine inanırız. Kurumumuzun ve müşterilerimizin, her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünürüz. Bu nedenle Doğansan Metal’un, müşterilerinin ilk tercihi olmasını sağlamak üzere kendimizi sürekli geliştiririz.
 
Faaliyetlerinin merkezine her zaman müşterilerini koyan Doğansan Metal, Türkiyedeki en iyi, en ergonomik kullanışlı sanayi ekipmanları olan çalışma tezhaları takım arabları ve çalışma masalarını yeni teknolojiler entegre ederek ilk olarak müşterilerinin kullanımına sunar.
Dünya standartlarını Türkiye’ye taşıma ve bu standartları daha da yukarı taşıma misyonuyla, müşterilerinden aldığı geri bildirimleri aşağıdaki ana ilkelere bağlı olarak yönetir.
 
Doğansan Metal çalışanları;
  • Bu kurumda müşteriler için ve müşteriler sayesinde var olduğunu bilir.
  • Müşterilerin, kendilerini değerli hissetmek istediğini bilir.
  • Müşterileri tanımak, müşterilerin özelliklerini, ihtiyaç ve beklentilerini anlamak için çaba gösterir.
  • Müşterileri her zaman dinlemeye hazırdır, sorunlarıyla ilgilenir ve çözüm için gerekli desteği verir.
  • Müşterileri tam ve zamanında bilgilendirmeye önem verir. Bilgilerin net ve anlaşılır olmasına özen gösterir.
  • Müşterilerine tutabileceği sözler verir, dürüst ve açık iletişim kurar.
  • Sadece ürün ve hizmetlerin satışı sırasında değil, müşterinin şirket ile tüm ilişkisi süresince kaliteli hizmet sunar. 

Ürettiğimiz ürünlerin kalitesini garanti eder, müşterilerimizin şikâyet ve isteklerini adil ve objektif bir şekilde değerlendirerek, sorumluluğunu üstleniriz. Şikâyet ve önerilerin kök nedenlerine iner, kalıcı iyileştirmeleri sistem ve süreçlerimizde uygularız. Müşterilerimiz en önemli paydaşlarımız, memnuniyet ise yaptığımız işin amacıdır.